کانال تلگرام سایت صفحه اینستاگرام سایت راهنمای خرید از سایت

تبلیغات متنی

تحصیل در سنگاپور

کشور سنگاپور

کشور سنگاپور که پایتخت آن نیز شهر سنگاپور است کوچکترین کشور جنوب شرقی آسیا می باشد. زبان های رسمی سنگاپور انگلیسی، چینی، مالایی و تامیل می باشند. تنوع فرهنگی و زبانی موجب شده که مردم این کشور به بیش از ۲۰ زبان مختلف تکلم کنند، اما زبان انگلیسی به صورت رسمی در مدارس آن کشور آموزش داده می شود. تنوع مذهبی نیز در سنگاپور دیده می شود ولی مذهب حدود نیمی از مردم این کشور تائو و بودایی است. تحصیل در سنگاپور برخلاف وسعت کوچک کشور از لحاظ کیفیت آموزش و زندگی هم تراز کشورهای آمریکا و انگلستان است. همچنین هزینه های زندگی نیز به نسبت دیگر کشورهای آسیایی بالاتر است.

بر طبق چندین تحقیق جهانی سنگاپور به عنوان یکی از پیشروان جهانی در تحقیق و نوآوری در چند دهه گذشته شناخته شده است. در زمینه رقابت و نوآوری جهانی، دانشگاه های سنگاپور صاحب نام هستند. دو دانشگاه پیشتاز سنگاپور همواره در لیست برترین دانشگاه های جهان قرار دارند. شهر سنگاپور هم از لحاظ کیفیت جزو بهترین شهرهای دانشجویی در سال ۲۰۱۵ قرار گرفت.

دانشگاه های مورد تأیید وزارت علوم ایران

گروه الف – ممتاز

Nanyang Technological University (NTU)

National University of Singapore

گروه ج – متوسط

Singapore University of Technology and Design (SUTD)

صرفاً در دانشكده فناوري اطلاعات Information Systems Technology and Design و دانشکده Engineering Product Department

دوره های تحصیلی در سنگاپور

مدرک کارشناسی در سنگاپور بعد از دوره دبیرستان و پس از تکمیل ۱۲۰ واحد ارائه می شود. تحصیل در سنگاپور و در مقطع کارشناسی معمولا هشت ترم زمان می برد. همچنین تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سنگاپور ۲ سال و دوره دکترا ۵-۶ سال می باشد.

دانشگاه های سنگاپور

برای متقاضیان تحصیل در سنگاپور گزینه های متعددی وجود دارد. به طور کلی ۳۴ دانشگاه در سنگاپور وجود دارد که از این تعداد ۶ دانشگاه دولتی هستند. ۲ دانشگاه برتر سنگاپور که همواره در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان بوده اند، دانشگاه ملی سنگاپور (NUS) و دانشگاه فنی نانیانگ (NTU) می باشند و طیف وسیعی از دوره های تحصیلی متنوع در رشته های مختلف را برای جمعیت دانشجویی ۳۰۰۰۰ نفری این دو دانشگاه ارائه می دهند.

مزایای تحصیل در سنگاپور

 • کیفیت مناسب زندگی
 • تحصیل در سنگاپور، تحصیل در کشوری ایمن و به دور از جنگ و ناامنی
 • پایین بودن آمار اعتیاد و مصرف مواد مخدر توسط شهروندان و دانشجویان
 • تجهیزات پیشرفته آموزشی
 • سهولت رفت و آمد برای دانشجویان ایرانی
 • تحصیل در دانشگاه های معتبر در سطح جهان
 • اجازه ۱۶ ساعت کار دانشجویی در دوران تحصیل و اجازه کار پاره وقت در تعطیلات

هزینه زندگی در سنگاپور

بررسی ها نشان می دهد که دانشجویانی که با بورسیه سینگا وارد این کشور می شوند، می توانند از پس هزینه های خود در طول تحصیل در سنگاپور بر آیند. البته تحصیل در سنگاپور آنچنان هم گران نیست و از آمریکای شمالی و بعضا استرالیا ارزان تر تمام می شود.

اقتصاد قوی و سطح کیفی بالای زندگی همواره با هزینه های بالای زندگی همراه است و به همین دلیل تحصیل در سنگاپور یکی از پرهزینه ترین انتخاب ها در آسیا محسوب می شود، اگر چه در مقایسه با سایر نقاط جهان نسبتا گزینه ارزانی است. شهریه سالانه تحصیل در سنگاپور به طور متوسط ۱۴۰۰۰ دلار سنگاپور (۱۰۰۰۰ دلار آمریکا) است. ولی نسبت به امتیاز دانشگاه و نوع برنامه ای که انتخاب می شود هزینه نهایی مقدار قابل ملاحظه ای متغیر می باشد. بیش از نیمی از دانشجویان بین المللی در این کشور می توانند از کمک هزینه های مالی استفاده کنند.

هزینه ماهانه زندگی دانشجویان بین المللی در سنگاپور

 • خوراک روزانه (در غذاخوری ها و مراکز تغذیه دانشگاه) بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار سنگاپور
 • هزینه مسکن بین ۴۵۰ تا ۹۵۰ دلار
 • حمل و نقل داخلی بین ۹۰ تا ۱۸۰ دلار
 • هزینه های متفرقه و شخصی شامل لوازم التحریر، اقلام بهداشتی، تفریح و غیره بین ۴۰۰ تا ۶۵۰ دلار
 • مجموع هزینه زندگی در سنگاپور بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار

دانشجویان بومی و بین المللی واجد شرایط برای اخذ کمک مالی برای تحصیل در سنگاپور هستند. این کمک هزینه عمدتا صرف شهریه دانشگاه می شود. در ازای این کمک مالی، دانشجویان بین المللی باید تعهدنامه حداقل سه سال کار برای یک شرکت ثبت شده در سنگاپور را امضا کنند تا تحصیلاتشان تکمیل شود. برای دانشجویان پزشکی و دندان پزشکی این مدت طولانی تر خواهد بود (۵ یا ۶ سال)

شرایط اخذ پذیرش در سنگاپور

پذیرش و تحصیل در سنگاپور، آن طور که خیلی ها تصور دارند، اصلا سخت نیست. دانشگاه های سنگاپور محدودیتی در پذیرش دانشجوی دکترا نداشته و دانشجویان می توانند در هر زمانی، برای تحصیل عالی در دانشگاه های این کشور اقدام کنند. برخلاف بسیاری از کشورهای جهان که بر اساس ظرفیت های تحصیلی دانشکده ها، نسبت به استخدام و پذیرش دانشجوی دکترا و پست دکترا اقدام می کنند و زمان خاصی دارند.

بنابراین برای اخذ پذیرش در سنگاپور، نیاز است که متقاضیان با اساتید رشته مدنظر تعامل کرده و نسبت به ترغیب ایشان به سرپرستی دوره دکترا اقدام کنند.فرایند ترغیب اساتید برای جذب دانشجو مقوله مهمی است که باید در دستور کار دانشجوی دکترا باشد و در این زمینه ممارست به خرج دهد.

برای تحصیل در سنگاپور، نیاز به آزمون های GRE یا GMAT نیست. حتی برخی از دانشگاه ها نیز الزامی به ارائه IELTS-TOEFL ندارند و بر اساس حداقل نمره پذیرش می دهند. اما به هر حال توصیه می شود برای پذیرش قطعی، آیلتس بالای ۶.۵ و تافل بالای ۸۰ در اختیار باشد. 

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل سنگاپور

برای متقاضیان خارجی که قصد اخذ پذیرش و تحصیل در سنگاپور را دارند می بایست که حداقل تا ماه جولای مقطع تحصیلی را به اتمام رسانده و درخواست پذیرش را ارسال نمایند.

در ابتدا باید فرم آنلاین را تکمیل نموده و در وب سایت SINGA ارسال نمایند. سپس نسخه کاغذی مدارک خود را به A*STAR ارسال نمایند.

مدارک زیر نیز باید به همراه فرم درخواست ارسال شوند:

 1. گذرنامه
 2. مدارک تحصیلی پیشین به همراه ریز نمرات به همراه ترجمه انگلیسی
 3. دو عدد عکس پاسپورتی
 4. انگیزه نامه یا SOP
 5. رزومه یا CV
 6. توصیه نامه از اساتید

مدارک زیر اجباری نبوده اما در اخذ پذیرش و روند تحصیل در سنگاپور بسیار مهم و موثر می باشد

 • مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا تافل (مقطع کارشناسی ۶ و یا ۵/۶، مقطع کارشناسی ارشد ۷ و دکترا ۵/۷)
 • مدرک SAT1,2 / GRE/ GMAT/ GATE/
 • مدارکی از جوایز دریافت شده

سازمان SINGA هزینه ای در راستای بررسی مدارک متقاضیان دریافت نمی کند. در خصوص مدرک زبان انگلیسی شایان ذکر است که اگر شخصی در مصاحبه تلفنی از دانش زبان انگلیسی مناسبی برخوردار باشد، خیلی در خصوص مدرک زبان سخت گیری نمی شود.

بورسیه بین المللی تحصیلات تکمیلی A*STAR (SINGA)

 موسسه Agency for Science, Technology and Research یا A*STAR یک موسسه تحقیقاتی می باشد که بورسیه های مختلفی برای حمایت دانشجویان مستعد تهیه کرده است که از میان آنها بورسیه Singapore International Graduate Award یا SINGA برای دانشجویان ایرانی مناسب تر به نظر می رسد.

SINGA در واقع جایزه ای است که به دانشجویان بین المللی با در نظر داشتن شرایط، نتایج و موفقیت های عالی درسی در دوره های کارشناسی و یا کارشناسی ارشد برای کسب مدرک دکترا (PhD) در حوزه های علمی و مهندسی در سنگاپور اعطا می شود. دانشجویانی می توانند از این بورسیه استفاده کنند که شهروند سنگاپور نبوده و یا در این کشور اقامت نداشته باشند و یا قبلا در یکی از دانشگاه های سنگاپور تحصیل نکرده باشند.

ویزای دانشجویی سنگاپور

آن دسته از متقاضیانی که تمایل داشته باشند در سنگاپور تحصیل کنند باید ویزای دانشجویی داشته باشند که این ویزا همزمان با نامه پذیرش صادر می شود (که با نام IPA هم از آن یاد می شود). گفتنی است که تاییدیه درخواست پذیرش تحصیل در سنگاپور منوط به داشتن برخی صلاحیت های علمی و البته ارائه مدرک در زمینه مهارت های زبانی است.

شرایط مورد نیاز جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی سنگاپور

 • سن فرد متقاضی و وقفهتحصیلی معقول با توجه به مقطع تحصیلی پیشین
 • مدرک زبان مورد تایید (عموما آیلتس)
 • مدارک حساب بانکی
 • ریز نمرات ترجمه شده
 • داشتنپذیرش از موسسات آموزشی سنگاپور

بعد از آنکه تاییدیه پذیرش از سوی دانشگاه را دریافت شد لازم است متقاضی ظرف دو هفته درخواست خود را برای دریافت ویزای دانشجویی را تسلیم اداره مهاجرت سنگاپور (ICA) نماید. این پروسه نیز نباید بیشتر از دو ماه طول بکشد و باید حداقل یک ماه قبل از شروع دوره، ویزای خود را دریافت نماید. برای این منظور باید به سیستم ثبت درخواست آنلاین ویزای دانشجویی این کشور مراجعه شود که با نام سولار (SOLAR) هم شناخته می شود. سپس با استفاده از اطلاعاتی که دانشگاه در اختیار قرار داده وارد سایت SOLAR شده و فرم الکترونیکی ۱۶ را در آن تکمیل نموده و ارسال نماید.

تحصیل در دوره های پزشکی

آکادمی پزشکی سنگاپور یک نهاد حرفه ای می باشد که در سال ۱۹۵۷ تاسیس شده است.  این نهاد متخصص، وظیفه تبیین برنامه های پزشکی و دندان پزشکی در سنگاپور را برعهده دارد و آموزش های تخصصی کارشناسی ارشد را ارائه می دهد. علاوه بر این موضوع توسعه حرفه ای، آکادمی پزشکی دارای استانداردهای بالای صلاحیت و انسجام اخلاقی است.

یک گزینه محبوب برای دانشجویان بین المللی تحصیل دندانپزشکی در سنگاپور می باشد. نهادهای آموزشی در سنگاپور دوره های آموزشی از قبیل اندودنتیکس، پروتزهای دندانی پریودنتیکس و ارتودنسی را ارائه می دهند.

با کمک کارشناسان تحصیل در سنگاپور، دانشجویان می توانند دانشی عمیق تر در مورد موضوعات مرتبط به دست آورند، مانند جراحی دهان، که می توانند تخصص خود را بهبود بخشند.

بسیاری از دانشجویان بین المللی، به ویژه از چین، هند، مالزی، اندونزی، هنگ کنگ و دیگر کشورهای آسیایی سنگاپور را برای تحصیل در رشته دندانپزشکی انتخاب می نمایند. علاوه بر این، سنگاپور به دنبال فرصت های شغلی برای دندانپزشکان حرفه ای است.

تحصیل رشته دندانپزشکی در سنگاپور توسط بسیاری از موسسات آموزشی در این کشور ارائه می شود. این موسسات دوره های آموزشی برای سطوح مختلف جهت تحصیل دندانپزشکی در سنگاپور را ارائه می دهند.

به عنوان مثال دانشگاه ملی سنگاپور (NUS) یک موسسه آموزش عالی است توانمند در این رابطه می باشد. این دانشگاه دولتی در سطح جهانی معتبر است و بخش های مختلفی برای دندانپزشکی در سنگاپور دارد که عبارتند از:

آناتومی• بیوشیمی• آسيب شناسي

فارماکولوژی• داروخانه • دارو

فیزیولوژی• عمل جراحي• میکروبیولوژی

این دانشگاه همچنین برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های مختلف، مانند علوم دهان و دندان، اندودنتیکس، جراحی دهان، فک و صورت، پروتزهای دندانی و ترمیمی، پریودنتیکس، ارتودنسی و دندانپزشکی کودکان در سنگاپور  ارائه می دهد.

NUS همچنین دارای همکاری مشترک با دانشگاه دوک در کارولینای شمالی می باشد. دانشکده پزشکی دوک-NUS در سنگاپور برنامه های MD و دکترای دندان در دندانپزشکی در سنگاپور  فراهم می کند و به دانشجویان گواهینامه مشترک از NUS و دانشگاه دوک را ارائه می نماید.

دسته بندی : سنگاپور , قاره آسیا
نویسنده : اپلای ریور
تاریخ انتشار : 28 / 01 / 2019
بازدید : 774 بازدید
لینک کوتاه : https://applyriver.com/?p=1987
مطلب مفیدی برای شما بود ؟؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان
Avatar

اپلای ریور

دیدگاه کاربران ...

  لطفا قبل از ارسال سؤال بخش سؤالات متداول را بخوانید.
  جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
  دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

  دیدگاه خود را بیان کنید

0