کانال تلگرام سایت صفحه اینستاگرام سایت راهنمای خرید از سایت

تبلیغات متنی

تحصیل در برزیل

تحصیل در برزیل

کشور برزیل

تحصیل در برزیل

متقاضیان تحصیل در برزیل همواره کسانی بوده اند که خواهان ادامه تحصیل در برترین دانشگاه های تایید شده جهان، با هزینه های مقرون به صرفه (تحصیل و زندگی) هستند.

باکیفیت ترین دانشگاه های آمریکای جنوبی در کشور برزیل قرار دارند که شامل دانشگاه های ایالتی، فدرال و خصوصی می شوند. تحصیل در برزیل در دانشگاه های فدرال و ایالتی به صورت رایگان است. در دانشگاه های خصوصی دانشجویان موظف به پرداخت شهریه می باشند که با توجه به دانشگاه، رشته تحصیلی و شهر محل تحصیل متفاوت می باشد.

دانشگاه های مورد تأیید وزارت علوم ایران

گروه الف – ممتاز

Federal University of Lavras  (Agriculture & Forestry)   صرفاً در رشته های کشاورزی و جنگلداری

Universidade de Sao Paulo

Universidade Estadual de Campinas (UNICAMP)

Universidade Federal do Rio de Janeiro

گروه ب – خوب

Universidade Estadual Paulista “Julio de Mesquita Filho”

Universidade Federal de Minas Gerais

Universidade Federal de Sao Paulo (UNIFESP)

گروه ج – متوسط

Federal University of Rio Grande do Norte

Pontificia Universidade Catolica do Rio de Janeiro-puc-rio

Pontificia Universidade Catolica de Sao Paulo (PUC-SP)

Pontificia Universidade  Catolica do Grande do Sul

Universidade Federal de Juiz de Fora

Universidade de Brasilia

Universidade do Estado do Rio de Janeiro (UERJ)

Universidade Estadual de Londrina

Universidade Federal da Bahia

Universidade Federal de Santa Catarina

Universidade Federal de Santa Maria

Universidade Federal de Sao Carlos

Universidade Federal de Vicosa

Universidade Federal do Ceara (UFC)

Universidade Federal do Parana (UFPR)

Universidade Federal de Pernambuco

Universidade Federal do Rio Grande do sul

Universidade Federal Fluminense

 

دوره های کارشناسی در برزیل

طول دوره کارشناسی در برزيل ۴ سال می­باشد. ورود به دانشگاههای برزيل در مقطع کارشناسی، نيازمند مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی می­باشد. همچنین مدرک زبان انگليسی نیاز می باشد. زبان دوره­ های کارشناسی در برزیل پرتغالی می­باشد که متقاضیان پس از ورود به این کشور، امکان شرکت در دوره­های زبان پرتغالی را دارند.

دانشجويان مقطع کارشناسی در برزيل به مدت ۱۰ ساعت در هفته حق کار دانشجويی را دارند و با درآمد حاصل از آن می­توانند برخی از هزينه­ های زندگی را پوشش دهند. هزينه­ های زندگی در برزيل برای دانشجويان، حدود ۱۰،۰۰۰ دلار در سال می­باشد که این مبلغ شامل هزينه اجاره مسکن، غذا، حمل و نقل، بيمه و… می­باشد.

دوره های کارشناسی ارشد در برزیل

تحصیل در برزیل جهت دوره کارشناسی ارشد ۲ سال به طول می انجامد و زبان تدریس در این مقطع دو زبان انگلیسی یا پرتغالی می باشد. ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا تافل جهت اخذ پذیرش در برزیل الزامی است. دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد برزیل باید علاوه بر شرکت در کلاس های درسی یک پروژه تحقیقاتی نیز ارائه دهند.

می توان گفت کشور برزیل تنها کشور دنیا است که برای کلیه رشته های مقطع کارشناسی ارشد به دانشجویان بورسیه تحصیلی ارائه می دهد و دانشجویانی که موفق به اخذ بورسیه تحصیلی برزیل شوند ماهیانه حدود ۴۵۰ تا ۷۰۰ دلار حقوق دریافت می کنند. این مبلغ هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی دانشجو را به راحتی پوشش می دهد.

دکترا در برزیل

تحصیل در مقطع دکترا در برزیل نيازمند ارائه رزومه قوی و يافتن پوزيشن در دانشگاه ها می­باشد. حتی در برخی موارد ارائه پروپوزال تحقيقاتی نيز الزامی است. طول اين دوره بسته به رشته تحصیلی می­تواند ۳، ۴ يا ۵ سال باشد و دانشجو بايد پروژه تحقیقاتی خود را همراه با مقالات مربوطه ارائه نماید. متقاضیان شرکت در دوره­های PHD کشور برزيل می­توانند جهت اخذ بورسیه در برزیل اقدام نمايند. در حال حاضر این کشور فرصت­های بسیاری را برای بورسيه اعلام کرده است. به دانشجويان دکترا در برزیل حدود ۱۰۰۰ دلار به صورت ماهانه پرداخت می شود.

برخی دانشگاه های برزيل در هنگام پذيرش در مقطع دکترا تقاضای مدرک زبان انگليسی معادل ۶  آيلتس را می­کنند. همچنین برخی از دانشگاه­ها يک مصاحبه از طريق اينترنت خواهند داشت. لازم به ذکر است ارائه هيچ مدرکی به زبان پرتغالی مورد نياز نيست.

بعد از پذيرش دانشجو، کلاس­های آموزش زبان پرتغالی در سطوح مبتدی تا پيشرفته برای دانشجويان بین المللی برگزار خواهد شد. سيستم نمره­ دهی کشور برزيل از ۱۰۰ می­باشد، به صورتی که نمره­ A  عالی و معادل ۹۰ تا ۱۰۰ می­باشد و نمره مردود E می­باشد که معادل زير ۶۰ است.

هزینه زندگی در برزیل

کشور برزیل از جمله کشورهایی است که دارای پیشرفت قابل توجهی در حوزه های مختلف و از جمله اقتصاد دارد. دلیل عمده این پیشرفت کسب استانداردهای المپیک جهت برگزاری المپیک ۲۰۱۶ ریو و استاندارد های فیفا جهت برگزاری جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ می توان عنوان کرد.

هزینه زندگی در برزیل برای دانشجویان ماهیانه در حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ دلار می باشد که بخش اعظم این هزینه مربوط به مسکن می باشد.

به طور معمول هزینه بهداشت و درمان در برزیل رایگان است و این هزینه برای افراد بومی و بین المللی تفاوت چندانی ندارد. این نکته یکی از مسائل مهم پیرامون هزینه زندگی در برزیل است.

شرایط اخذ پذیرش برزیل

امکان اخذ بورسیه تحصیلی در برزیل برای دانشجویان بین المللی با توجه به رزومۀ علمی- پژوهشی و سطح نمرات فرد متقاضی، در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا وجود دارد و میزان آن برای دانشجویان از قرار زیر است:

 1. مقطع کارشناسی ارشد ۷۲۰۰ دلار سالیانه
 2. مقطع دکترا ۱۰۸۰۰ دلار سالیانه

دانستن زبان پرتغالی جهت ادامه تحصیل در برزیل در مقاطع بالاتر از کارشناسی الزامی نمی باشد. داشتن مدارک مربوط به فارغ التحصیلی از دانشگاه های معتبر جهان نیز می تواند کمک شایانی به متقاضیان ادامه تحصیل در برزیل نماید.

مدارک صادره از دانشگاه های سراسری ایران از اعتبار بالایی نزد دانشگاه های برزیل برخوردار می باشند. همچنین مدارک دانشگاه آزاد نیز دارای اعتبار نزد دانشگاه های برزیل می باشند. شایان توجه است که متاسفانه مدارک دانشگاه های علمی کاربردی، پیام نور و غیرانتفاعی از اعتباری جهت ادامه تحصیل در برزیل برخوردار نمی باشند. البته متقاضیان دارای مدارک دانشگاه های علمی کاربردی، پیام نور و غیرانتفاعی، در صورت علاقه به ادامه تحصیل در برزیل ، می توانند در دانشگاه های خصوصی برزیل اقدام نمایند.

ویزای دانشجویی برزیل

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی برزیل

 1. عکس با زمینه سفید
 2. رونوشت و اصل شناسنامه
 3. رونوشت و اصل گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار
 4. گواهی حساب بانکی جهت اثبات پشتوانه مالی
 5. گواهی عدم سوء پیشینه

این مدارک بعد از اخذ پذیرش یکی از دانشگاه های برزیل باید به سفارت برزیل تحویل داده شوند.

تحصیل در رشته های پزشکی

تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی در برزیل مستلزم قبولی در کنکور پزشکی به زبان پرتغالی می باشد.و این موضوع کار را برای متقاضیان سخت می کند. البته برای کسانی که به زبان پرتغالی تسلط کامل دارند این موضوع یک مزیت به حساب می آید. همین امر سبب شده متقاضیان بین المللی جهت تحصیل پزشکی در برزیل کم باشند. متقاضیان بین المللی بیشتر ترجیح می دهند برای کشورهایی با کنکوری به انگلیسی اقدام کنند که از نظر رده بندی و کیفیت دانشگاه در سطح بالایی باشند.

دسته بندی : برزیل , قاره آمریکا
نویسنده : اپلای ریور
تاریخ انتشار : 28 / 01 / 2019
بازدید : 2476 بازدید
لینک کوتاه : https://applyriver.com/?p=175
مطلب مفیدی برای شما بود ؟؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان
Avatar

اپلای ریور

مطالب مرتبط ...

مشاهده وبلاگ

دیدگاه کاربران ...

  لطفا قبل از ارسال سؤال بخش سؤالات متداول را بخوانید.
  جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
  دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

  دیدگاه خود را بیان کنید

0