کانال تلگرام سایت صفحه اینستاگرام سایت راهنمای خرید از سایت

تبلیغات متنی

تحصیل در هلند

کشور هلند

کشور هلند از کشورهای عضو شینگن و از جمله کشورهای پیشرفته در زمینه های کشاورزی ، صنعت و توریسم می باشد که پایتخت آن شهر آمستردام و واحد پول آن یورو می باشد. 

هلند یکی از کشورهای توسعه یافته و ثروتمند جهان است، که دارای جمعیت بزرگ شهرنشین می باشد. هلند به خاطر شهر های دانشجویی با کیفیت مشهور می باشد. تحصیل در هلند برای کسانی به دنبال تحصیلات بین المللی در مراکز معتبر هستند و در عین حال از دوچرخه سواری و بازدید از مناظر زیبا لذت می برند یک انتخاب ایده آل محسوب می شود.

تحصیل در هلند را می توان یکی از محبوب ترین انتخاب ها برای دانشجویان بین المللی در قاره اروپا دانست که  از دلایل این محبوبیت می توان عواملی مانند سطح کیفی بالا در آموزش، نرخ شهریه نسبتاً مناسب و دوره های ارائه شده بسیار به زبان انگلیسی (مردم هلند به تسلط زیاد در زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم مشهور هستند) را نام برد.

هلند یکی از  قدیمی ترین و برجسته ترین سیستم آموزش عالی جهان را دارد که به قرن شانزدهم میلادی بر می گردد. ۱۳ دانشگاه هلند در رنکینگ جهانی QS در سال ۲۱۰۵-۲۰۱۶ حضور دارند که همه آن ها در لیست ۳۰۰ دانشگاه برتر جهان و همچنین ۵ دانشگاه هلندی در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهانی قرار گرفتند.

دانشگاه های مورد تأیید وزارت علوم ایران

گروه الف – ممتاز

Delft university of Technology

Eindhoven university of Technology

Erasmus University Rotterdam

Leiden university      (دوره‌های کارشناسی‌ارشد یک ساله این دانشگاه در رشته‌های غیر مهندسی قابل بررسی و ارزشیابی می‌باشد)

Maastricht university (universiteit Maastricht)

Radbound University Nijmegen

Tilburg university

University of Amsterdam (Universiteit Van Amsterdam)

University of Groningen

University of Twente

Utrecht university

Vrije Universiteit Amsterdam (Free university Amsterdam)

Wageningen University

گروه ب – خوب

Institute for Housing and Urban Development Studies (IHS)

Institute for Plant, Animal and Technology (PTC+)

Institute for Water Education (UNESCO- IHE)

Institute of Social Studies (ISS)

International Agricultural Centre (Wageningen International, Formerly IAC)

International Institute for Geo-information Science and Earth Observation (ITC)

International Maritime Transport Academy (STC)

Larenstein University of Professional Education

Maastricht School of Management (MSM)

Open University of Netherlands

Radio Nederland Training Center (RNTC)

Royal Tropical Institute (KIT)

TIAS Business School  صرفاً تا مقطع کارشناسی ارشد و در رشته های مدیریت بازرگانی و مالی

گروه ج – متوسط

Conservatorium Van Amsterdam 

Katholieke Theologische Universiteit te Utrecht

Nyenrode Business Universiteit

Theologische Faculteit Tilburg

Theologische Universiteit van de Christelijke Gereformeerde Kerken

Theologische Universiteit van de Christelijke Gereformeerde Kerken (vrijg.) Ned.

Theologische Universiteit van de Gereformeerde Kerken

Transnationale Universiteit Limburg

Universiteit Nimbas Graduate School of Management

University for Humanistics

دوره های کارشناسی در هلند

یکی از شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی ، داشتن مدرک دیپلم با معدل بالای ۱۲ می باشد. همچنین دانشجویان می بایست مدرک ایلتس ۶ را داشته باشند البته کسانی که مدرک زبان ندارند می توانند در کلاس های آموزشی زبان در کشور هلند شرکت کنند اما پیشنهاد وکلای ما این است که برای راحت تر گرفتن ویزای تحصیلی کشور هلند داوطلبان مدرک زبان خود را در ایران بگیرند.

تحصیل در هلند در مقطع لیسانس ۴ سال به طول می انجامد و زبان تدریس در این دوره زبان آلمانی است به همین دلیل متقاضیان باید برای اخذ پذیرش از دانشگاه ها در هلند مدرک B1 یا B2 زبان آلمانی را داشته باشند. قابل ذکر است کسانی که مدرک زبان آلمانی خود را در ایران گرفته اند نسبت به کسانی که متقاضی شرکت در دوره های کالج زبان آلمانی در هلند هستند ، راحت تر میتوانند ویزای تحصیلی کشور هلند را بگیرند. شهریه دانشگاه ها در مقطع لیسانس سالیانه حدود ۷۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰ یورو می باشد. دانشجویان در مقطع لیسانس میتوانند ۱۰ ساعت در هفته را مشغول کار شوند. حقوق این افراد در هفته چیزی حدود ۸۰ تا ۱۰۰ یورو میباشد. لازم به ذکر است تحصیل در هلند بدون مدرک زبان زبان انگلیسی مقدور نیست و از الزامات پذیرش در دانشگاه های هلند و اخذ ویزای تحصیلی این کشور مدرک زبان انگلیسی است.

دوره های کارشناسی ارشد در هلند

دانشجویان می توانند دوره فوق لیسانس خود را در کمتر از ۲ سال به پایان برسانند. شهریه دانشگاه ها در مقطع فوق لیسانس سالانه مبلغی حدود ۱۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ می باشد. در این مقطع دانشجویان اجازه کار ۲۰ ساعت در هفته را دارند که حقوق آنها در هفته حدود ۱۶۰ تا ۲۰۰ یورو می باشد. ادامه تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های هلند ۴ سال به طول می انجامد که دانشجویان در این مقطع تحصیلی یا می توانند با بورسیه تحصیلی این مقطع تحصیلی را سپری کنند یا خودشان شهریه دانشگاه را پرداخت کنند. دانشجویانی که موفق به اخذ بورسیه تحصیلی مقطع دکترا در هلند می شوند ، در ماه مبلغی حدود ۲۰۰۰ دلار حقوق دریافت میکنند به همین دلیل رقابت برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های در هلند همراه با بورسیه تحصیلی بسیار زیاد است.

دکترا در هلند

کسانی که داوطلب اخذ بورسیه تحصیلی مقطع دکترا هستند باید مدرک لیسانس و فوق لیسانس خود را از دانشگاه های معتبر داشته باشند. علاوه بر آن باید مدرک زبان آیلتس ۶٫۵ و مقالات بین المللی را داشته باشند . همچنین داوطلبین اخذ بورسیه تحصیلی می بایست یک استاد مشاور برای پشتیبانی تز دکترای خود داشته باشند. دانشجویانی که همه و یا اغلب این شرایط را داشته باشند شانس بیشتری برای اخذ بورسیه تحصیلی مقطع دکترا در دانشگاه های هلند را دارند.

دانشجویان در مقطع دکترا میتوانند ۳۰ ساعت در هفته را به کار مشغول شوند و مبلغی حدود ۲۴۰ تا ۳۰۰ یورو در هفته حقوق دریافت کنند.

هزینه زندگی در هلند

فرآیند اخذ ویزای دانشجویی برای شهروندان غیر اروپایی:

در ابتدا شما باید درخواست اجازه اقامت موقت به نام  MVV (مجوز برای اقامت موقت) ارائه دهید. دانشگاه میزبان احتمالاً این فرآیند را برای شما انجام می دهد ولی شما باید تمامی مدارک ضروری را به زبان هلندی، انگلیسی، فرانسه یا آلمانی و یا ترجمه رسمی به یکی از زبان های ذکر شده را  تهیه کنید. همچنین مدارک اولیه که نشان دهد شما برای یک دوره ثبت نام کرده اید و در نهایت باید اثبات کنید که توانایی پرداخت ۸۳۳٫۲۲ یورو یا ۹۴۰ دلار  در ماه دارید تا بتوانید مخارج خود را تامین کنید.

شما در طول ۵ روز اول پس از ورودتان باید اجازه اقامت سالیانه بگیرید که برای مدت یک سال معتبر بوده و پس از اتمام هر سال باید تمدید شود.

شما همچنین در طول ۳ روز اول پس از ورودتان به هلند باید در پلیس محلی سازمان اتباع خارجی ثبت نام کنید و به آنها اثبات کنید که جایی برای زندگی و پول کافی برای مخارجتان در حین تحصیل در هلند را دارید.

خرید بیمه درمانی ضروری است

اگر می خواهید هنگام ادامه تحصیلتان، کار نیز بکنید، باید برای اجازه ی کار درخواست دهید که به شما اجازه کار کردن ۱۰ ساعت در هفته و به صورت تمام وقت در تعطیلات را میدهد. کارفرمای شما باید برای اجازه کار شما درخواست کند.

شرایط اخذ پذیرش از هلند

دو سیستم برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های هلندی وجود دارد: ۱- مستقیما از طریق دانشگاه ۲- از طریق Studielink  که یک مرکز آنلاین برای ثبت نام در دانشگاه های هلند است. برای اینکه مطمئن شوید برای رشته و دانشگاه مورد نظر شما از کدام طریق باید اقدام کنید می توانید با قسمت بین المللی دانشگاه مربوطه تماس بگیرید، شاید هم لازم باشد از ترکیب هر دوی آن ها استفاده کنید. دوره های تحصیلی با میزان تقاضای بالا در هلند “numerous fixes” نامیده می شوند و برای ثبت نام در یکی از این دوره ها باید در یک فرآیند مشابه لاتاری شرکت کنید. زبان تدریس در هلند انگلیسی یا هلندی است و شما باید قابلیت و توانایی مشخص در زبان مربوطه را داشته باشید.

ویزای دانشجویی هلند

افرادی که خواهان اخذ ویزای تحصیلی هلند می باشند می بایست یک سری از هزینه های اولیه را به حساب دانشگاه مربوطه واریز کنند که این هزینه ها عبارتند از : هزینه شهریه یکسال یا یک نیم سال تحصیلی ، مبلغ ۵۰۰ یورو جهت بیمه یکسال ، مبلغ ۵۰۰ یورو برای صدور اقامت یکسال ، هزینه اجاره اتاق برای حداقل ۳ ماه. قابل ذکر است کسانی که این هزینه ها را به حساب دانشگاه مورد نظر واریز می کنند دیگر نیازی به حساب بانکی و یا اثبات پشتوانه مالی ندارند و ویزای آنها از طرف سفارت هلند در مدت زمان کمتری نسبت به دیگر افراد صادر می شود و همچنین افرادی که به صورت تحصیلی به این کشور مهاجرت می کنند، از مزایای اقامت تحصیلی هلند برخوردار می شوند، این روش یکی از کارهایی است که افرادی که قصد مهاجرت به هلند از طریق تحصیل را دارند باید طی کنند.

تحصیل در رشته های پزشکی

افرادی که دارای دیپلم ۱۲ ساله (یا دیپلم ۱۱ ساله + پیش دانشگاهی هستند میتوانند در رشته پزشکی در دانشگاه امریکایی Xavier در آنتیل هلند (از جزائر کارائیب) تحصیل نمایند. برای چنین افرادی طول دوره کلاً حداقل ۷ سال خواهد بود که دو سال آخر آن (اکسترنی و انترنی) در خود ایالات متحده برگزار میشود. در صورتی که بخشی از تحصیلات خود را در رشته های گروه پزشکی یا علوم زیستی در ایران گذرانده باشید امکان انتقال واحد و حتی ورود مستقیم به دوره پزشکی عمومی (MD) که به مدت ۴ سال طول میکشد شروع نمایید. داشتن مدرک رسمی زبان (تافل یا آیلتس آکادمیک) یک مزیت عمده است و تسلط به زبان انگلیسی در هر حال ضروری است. خوشبختانه امکان شروع دوره در سه ثلث مختلف (ژانویه، مه و سپتامبر) وجود دارد که از اتلاف وقت جلوگیری میشود. دانشجویان پزشکی و رشته های مرتبط که بخشی از تحصیلات خود را در ایران گذرانده باشند در اولویت پذیرش خواهند بود.

هزینه های تحصیل و زندگی:

دوره پیش پزشکی (Pre-medical): ۴ ترم ۱۵ هفته ای با شهریه کل ۱۸٫۰۰۰ دلار امریکا

دوره علوم پایه (Basic science): ۴ ترم ۱۵ هفته ای با شهریه کل ۲۶٫۰۰۰ دلار امریکا

دوره بالینی (Clinical Science): ۷ ترم ۱۲ هفته ای با شهریه کل ۵۶٫۳۰۰ دلار امریکا. لطفاً توجه فرمایید که بر اساس واحدهای مورد قبول فرد و مرحله ای که وارد آن میشود و نیز قبول یا عدم قبولی در آزمونهایUSMLE شهریه ها ممکن است تا حدود کمی متفاوت باشند.

هزینه های زندگی: بر اساس سلیقه شخصی از ۷۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار در ماه (برای کل ۷ سال بین ۵۸٫۸۰۰ تا ۱۰۰٫۸۰۰ دلار امریکا)

مدارک مورد نیاز: ترجمه رسمی مدارک تحصیلی و ریزنمرات دیپلم و بالاتر، چهار قطعه عکس پاسپورتی، رزومه به زبان انگلیسی، فرم ثبت نام، پرداخت پنجاه دلار هزینه ثبت نام (همراه با بیست دلار کمیسیون بانکی)

ویزا: در سفارت هلند در تهران صادر میگردد و امکان تردد آزاد در کلیه ۲۵ کشور عضو شنگن را خواهید داشت. از شرایط دریافت ویزا داشتن موجودی کافی در حساب بانکی خود متقاضی در ایران است

دسته بندی : قاره اروپا , هلند
نویسنده : اپلای ریور
تاریخ انتشار : 05 / 02 / 2019
بازدید : 28014 بازدید
لینک کوتاه : https://applyriver.com/?p=538
مطلب مفیدی برای شما بود ؟؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان
Avatar

اپلای ریور

تیم اپلای ریور با هدف کمک به دانشجویان با استعداد ایرانی که قصد ادامه تحصیل در کشور های خارجی را دارند در زمینه اپلای و پرداخت های ارزی در سال ۱۳۹۷ توسط جمعی از فارغ التحصیلان و دانشجویان دانشگاه های خارج از کشور تاسیس گردید. تمامی اطلاعاتی که تیم ما در اختیار شما عزیزان قرار می دهند بر اساس تجربه ی چند ساله و تحقیق و جست و جوی تک تک اعضای این تیم که هرکدام به طور مستقیم این راه را گذرانده اند و با فراز و نشیب های این مسیر آشنا هستند جمع آوری گردیده است. تیم ما همواره به دنبال گسترش و بهبود خدمات خود در جهت ارتقای کیفیت خدمات به شما عزیزان بوده است.

دیدگاه کاربران ...

    لطفا قبل از ارسال سؤال بخش سؤالات متداول را بخوانید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید

0